1812 GÖRÜNTÜLEME

ulaştırma bakanlığı

ulaştırma bakanlığı Detay

Ege Bölgesi Evden Eve Nakliyeciler Derneği Mali İşler Başkanı Seyat Demir, kayıtdışını önlemek amacıyla, resmi kurumların denetim görevini yeterince yapmadığını iddia etti.

Başkan Demir yaptığı açıklamada, özellikle Ulaştırma Bölge Müdürlüğünün denetim görevini yapmaktan aciz olduğunu savunarak, “Evden eve taşımacılık sektöründe en önemli denetleyici kuruluş konumunda bulunan Ulaştırma Bölge Müdürlüğü, ne yazık ki denetim görevini yapmıyor. Korsan ve kayıtdışı evden eve taşımacılık işiyle uğraşanların özellikle şehir giriş ve çıkışlarında denetim görevi Emniyet ve Ulaştırma Bölge Müdürlüğünün görev tanımı içerisinde yer almaktadır. Ancak söz konusu Müdürlük personeli denetim görevini yapmamaktadır. Bizler kendilerini bu konuda defalarca uyarmış olmamıza rağmen, personel ve araç eksikliğini gerekçe göstererek kendilerini savunmaktadırlar.” dedi.

Evden Eve taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren firmaların çok büyük maddi yatırımlar yaparak K Belgesi aldıklarını ifade eden Seyat Demir, “Ulaştırma ve Emniyet bizlerden K belgesi için binlerce lira talep etti. Bizler de bu paraları ödeyerek belge sahibi olduk. Ama belgesiz taşımacılara engel olamayan Emniyet ve Ulaştırma Bölge Müdürlüğü bir anlamda haksız rekabete davetiye çıkarmaktadır.” diye konuştu.

SGK Bölge Müdürlüğünün de sigortasız ve günlük personel çalıştıran korsan taşımacılara yönelik özel bir çalışma yürütmesi gerektiğini ifade eden Ege Bölgesi Evden Eve Nakliyeciler Derneği Mali İşler Başkanı Seyat Demir, yetkilileri göreve çağırdıklarını vurguladı.


ulaştırma bakanlığı